Egosuz Süperstar Kawhi Leonard | Matt Bonner

Fileli Pota

İlgili resim

 

Öncelikle şunu demeliyim ki bunu yazmamı Kawhi istemedi. Onun egosu yok – hem de hiç. Ve size bütün içtenliğimle diyebilirim ki: Kawhi 2017 MVP yarışıyla ilgili söylenen hiçbir şeyi umursamıyor. Yani şansıma, bu onu desteklemek için onun hakkında istediğim şeyi, onun öğreneceği hakkında endişelenmeden karalayabileceğim anlamına geliyor.

 

Eğer bu durum sizin için tamamsa…

 

Sizinle sandviçler hakkında konuşmak istiyorum.

 

Konu sandviç olduğunda, ekmek çok önemlidir.

 

Ve bu nedenle Kawhi Leonard MVP’dir.

 

Teşekkürler.

 

Son.

 

 

Tamam, üzgünüm. Aslında bu teorinin diğer insanlara nazaran bana daha mantıklı geldiği söylendi.

 

Açıklamama izin verin.

 

MVP yarışı sandviç gibidir.

(Bekleyin, bana kulak verin.)

 

New England’da büyüdüğüm için, burada örnek olarak bifteği alalım. Biftekli sandviç yapıyorsunuz, bütün malzemelere sahipsiniz. Evde pişmiş bifteğiniz var, ince ve az pişmiş. O kadar yumuşak ki ağzınızda eriyor. Kaliteli bir peyniriniz var, Vermont’daki organik bir tarlada özel olarak üretilmiş. Yerel bir manavdan özel olarak seçilmiş doğranmış marulunuz ve olgunlaşmış asma domatesiniz var. Brooklyn’den alınmış turşularınız var. Hatta Hellman marka mayoneziniz var – çünkü klasiklerin alternatifi yoktur.

 

Muhtemelen bunu okurken acıkıyorsunuz, hatta belki de kendi sandviçinizi yapmayı düşünüyorsunuz ve bu mantıklı. Doğru yerdesiniz. Bu malzemeler kulağa çok güzel geliyor. Bu malzemeler çok önemli – ve onlar olmadan en iyi sandviçinizi yapamazsınız.

 

Ama bunlar bütün sandviçiniz değil.

 

 

Bu sezonun MVP adaylarını düşününce, malzemeler oyunun ofansif tarafını temsil ediyor. Bifteği ve peyniri sayı olarak, sebzeleri asist olarak ve mayonezi ribaund olarak alalım (asla yeteri kadar ribaund alamazsınız).

 

Russel Westbrook ve James Harden’da bütün malzemeler var. Onlar tarihi bir sezon geçiren mükemmel oyuncular. İkisi de dominant skorerler ve ofansif açıdan inanılmaz rakamlara sahipler. İzlemesi zevkli oluyor.

 

Ve insanlar şunu unutuyor ki : Kawhi da bütün malzemelere sahip.

 

Öncelikle, Kawhi’ın 25.7 sayı ortalaması var … Spurs’te.

 

Şimdi, Koç Pop’ın takımında 10 yıl oynamış biri olarak, size kendi perspektifimi aktarayım. Spurs’ün sistemi Popovich’in bir sözüne dayanır: “İyiden mükemmelliğe.” Çevirisi: Her zaman iyi bir şutu ya da oyunu mükemmele çevirmek için harca. Basitçe düşünürsek: topu çevir, ekstra pas yap ve bencil olma.

 

Böylelikle bu sistemde topu bir oyuncunun kontrol etmesi gibi bir olay çok olmuyor… bu herhangi bir oyuncu için yüksek sayı ortalama tutturma ihtimalini sıfıra indiriyor. Belki de oyunu oynamış en iyi 4 numara olan Tim Duncan’ın bile 25.7 sayı ortalamasını tutturduğu bir sezon yok ve bunu bilmeniz yeterli. Bana göre, Spurs sisteminde 25.7 sayı tutturmak, NBA’de ki herhangi bir takımda 30 sayı üstü ortalama tutturmakla eşdeğer.

 

Ve bu Kawhi’ın ofansif randımanını inanılmaz yapan şeylerin bir parçası.

 

Ve bu sadece bir parçası olmasına rağmen, Kawhi şut yüzdesini baz alırsak ligdeki en iyi 20 oyuncudan biri. Üstelik attığı üçlüklerin %38’i isabetli – ve bu yüzde hem Harden’dan hem de Westbrook’tan daha iyi. Ayrıca bir şekilde neredeyse maç başına altı ribaund ve dört asist ortalama yapmayı başardı. Tabi ki diğer adamlar Kawhi’ı asistte geçmiş olabilirler ancak onun üç katı top kaybı yaptıklarını unutmayın.

 

Sanırım, bu seneki bütün MVP adaylarının iyi bir hücumcu olduğu konusunda hemfikiriz – taze, ağız sulandıran, gurme malzemelerinizi bir kaba kaldıralım.

 

Asıl olay buradan sonra başlıyor.

 

Hayatım boyunca çok çok çok çok fazla sandviç yedim. (İlgi çekici kısım bu değildi) Ve size kesinlikle şunu söyleyebilirim ki sandviçin en önemli kısmı … henüz bahsetmediğimiz: ekmek! Evet, bu doğru. Eti ve malzemeleri koymak için hala, güzel, taze, kalın ve sıcak bir ekmeğe ihtiyacımız var.

 

Hala defansa ihtiyacımız var.

 

 

Her sandviç sevenin bildiği üzere mükemmel sandviç ekmeğiyle yaşar ya da ölür. Ve her NBA takipçisi bilir ki şampiyonluklar savunma ile kazanılır.

 

Ve Kawhi NBA’deki en iyi savunmacı.

 

Dürüst olmak gerekirse, Kawhi açık ara en iyisi, her şeye sahip. Gerekli fiziksel özelliklere sahip – uzun kollar, büyük eller, güç ve çabukluk. Mental özelliklere de sahip – alışılmışın dışında bir basketbol zekası, gelişmiş seviyede açı farkındalığı, gördüğüm en iyi tahmin yeteneği. Ayrıca çalışma ahlakına sahip – canını dişine takarak çalışır, gece gündüz rakibini kilitler. Ve “clutch” bir oyuncu genlerine sahip – tam anlamıyla bazı maçları dördüncü çeyrekte yaptığı savunmayla kazandırabiliyor.

 

Başka bir deyişle, iki sezondur Yılın Savunma Oyuncusu tahtında oturmasının bir sebebi var.

 

Ve yemek metaforları bir yana (şaka yapıyorum, birazdan onlardan bahsedicem), sanırım benim için bu kadar basit: Kawhi düzenli olarak sahanın iki alanında da MVP etkisi yapabilen tek aday. Bayağı iyi hücum istatikleri var … bu arada hep karşı takımın en skorer oyuncusunu savundu. O, takımımız adına son topu kullanmasını istediğimiz oyuncu ve aynı zamanda son topu savunmasını istediğimiz oyuncu. Gerçekten bireysel açıdan çok iyi bir sezon geçiriyor … ve ayrıca takımının 60’tan fazla galibiyeti var.

 

Diğer hiçbir MVP adayı bunu söyleyemez.

 

Russel Westbrook, James Harden ve Kawhi Leonard … bütün sezon üçü de masaya mükemmel malzemeler koydular. İzlemesi çok zevkliydi. Ancak bunlardan sadece bir tanesi masaya birinci sınıf kalitede bir ekmek getirdi.

 

Bu nedenle Kawhi Leonard MVP’dir.

 

Ve bu yüzden her seferinde Kawhi’ın biftekli sandviçinden sipariş ediyorum.

Matt Bonner | The Players’ Tribune

Bunlar da ilginizi çekebilir: